logo-light@2x

Spełnimy twoje marzenie o gęstych włosach

Łysienie androgenowe to najczęściej występujący rodzaj łysienia, nazywany również łysieniem typu męskiego. Bezpośrednią przyczyną jest nadwrażliwość mieszków włosowych w niektórych obszarach głowy na dihydrotestosteron (DHT), czyli związku chemicznego, który stanowi pochodną testosteronu. Wpływa na receptory androgenowe mieszków włosowych, co prowadzi do ich stopniowego zaniku, opóźnienia produkcji zdrowych włosów, wytwarzania coraz cieńszych i krótszych włosów, aż w końcu do całkowitego zahamowania tego procesu.

W przypadku łysienia typu męskiego włosy wypadają w bardzo charakterystyczny sposób. Na początku utrata włosów następuje w okolicy czoła i skroni oraz na czubku głowy. Z czasem jednak owłosiony może pozostać tylko sam obwód głowy. Łysienie androgenowe pojawia się u mężczyzn najczęściej między 20 a 40 rokiem życia. Pierwsze objawy mogą jednak pojawić się już w wieku nastoletnim.

Transplantacja włosów to zabieg, który pozwoli uzupełnić i zagęścić włosy, a planując go powinno się poznać plusy i minusy różnych technik.

Aktualnie dostępne techniki przeszczepu włosów na rynku to m.in. Strip, FUE, FUT BHT, GHO i S.A.F.E.R. jednak każda z nich posiada różnice:

Przeszczep włosów FUT wymaga znieczulenia ogólnego, podczas gdy metoda FUE dokonywana jest w mniej inwazyjnym znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów metodą FUE nie spowoduje także powstania dużej poprzecznej blizny (jak w przypadku FUT), a wiele mikroblizn, które są niewidoczne dla ludzkiego oka. Metody te różni także okres rekonwalescencji po zabiegu: pacjenci, którzy wybrali metodę FUE mogą na drugi dzień wrócić do codziennych aktywności. Wybierając metodę STRIP musimy liczyć się z długim gojeniem dość sporej blizny, która w późniejszym czasie wygląda nieatrakcyjnie. Lekarz stosujący metodę FUE samodzielnie wybiera najlepszej jakości mieszki włosowe do przeszczepu, co gwarantuje sukces zabiegu i wspaniały efekt na długie lata.

W przeciwieństwie do innych obiektów, nasi eksperci specjalizują się w pracochłonnej, a jednocześnie najskuteczniejszej metodzie, czyli FUE.

FUE to metoda przeszczepu włosów bez pozostawienia widocznej blizny, skalpela i szwów!

Etapy zabiegu:

  1. Golenie włosów i podanie znieczulenia miejscowego
  2. Pobieranie włosów za pomocą stempla
  3. Kształtowanie przedniej linii włosów
  4. Otwarcie mikrokanałów na pobrane włosy
  5. Ulokowanie pęcherzyków pobranych do otwartych kanałów

 

Lekarz nacina specjalną głowicą skórę i tkankę podskórną wokół jednostek mieszkowych przy pomocy specjalnego instrumentu o średnicy od 0,7 mm do 1,0 mm nieustannie śledząc kierunek wzrostu włosów, a ich wyciąganie odbywa się ręcznie.

Nie są wykorzystywane żadne automatyczne systemy ssące, które co prawda przyśpieszają pracę, ale znacząco przyczyniają się do uszkodzenia i wysuszenia jednostek włosowych.

Włosy najczęściej pobierane są z okolicy potylicznej, ale można też wykorzystać inne miejsca, na przykład brodę.

Po pobraniu włosów pozostają niewielkie strupki, które odpadają po kilku dniach. Miejsca pobrania stają się niewidoczne, bez pozostawienia szpecącej blizny. Jednorazowo można przeszczepić do około 2500 jednostek mieszkowych, czyli około 6000 włosów.

Ile trwa zabieg?
Tylko kilka godzin, jest bezbolesny dzięki znieczuleniu miejscowemu, a pacjent tego samego dnia może opuścić Klinikę. Włosy w przeszczepionym miejscu odrastają ostatecznie po około 9 miesiącach. Przeszczepione włosy są niewrażliwe na androgeny i pozostają w nowym miejscu praktycznie do końca życia.

Przed i po zabiegu warto pamiętać o poprawie ogólnej odporności organizmu, która przyspiesza rekonwalescencję i ułatwi przyjęcie się włosów.

METAMORPHIS już od kilku lat reprezentuje znaną klinikę BAC znajdującą się w Turcji, która spełnia najwyższe standardy i cieszy się uznaniem wielu klientów międzynarodowych. Wszystkie usługi świadczymy na najwyższym poziomie, dlatego co roku przybywa nam wielu zadowolonych klientów, a efekty można zobaczyć na naszej stronie.